Rozhovor s vítězem ČPTour

Jan Suchánek – BC Casablanca Tábor, vítěz druhého kola ČPTour 32 9ball

 

1)    Honzo, moc Ti gratuluji k vítězství. V minulém kole jsi skončil někde v polovině startujících hráčů. Co jsi tento turnaj udělal jinak, že jsi ho proměnil ve vítězství?

 Minulé kolo bylo po herní stránce nepovedené, nedařilo se mi nějak nastartovat a Pepa Nechvíle hrál opravdu skvěle a celý turnaj nakonec vyhrál.

 

2)    Ve finále jsi vyhrál nad Markem Hajdovským, který potvrzuje dominanci mezi aktivními hráči v nejvyšší české soutěži. Co vedlo k tvému vítězství?

 S Markem je to o tom nedělat mnoho chyb a také mít i trochu štěstí. Spadla mu bílá na přívodu na devítku a z rozstřelu mi spadlo eso. A hlavně jsem udržel nervy na uzdě až do konce zápasu.

 

3)    Všimla jsem si, že jsi svedl velký boj s Martinem Švestkou z MPC Pardubice. Bylo to o štěstí, že jsi nakonec vyhrál, nebo průběh byl jiný, než ukazuje nejtěsnější výsledek?

S Martinem to byl zápas, kdy on nastupoval rozehraný a hrál velmi dobře a mohl klidně vyhrát. Hrál jsem těžkou osmičku tak abych při nepotopení nenahrál a jemu následně spadla bílá.

 

4)    Který zápas byl pro tebe nejtěžší a kdo tě svými výsledky nejvíce překvapil?

Asi zápas s Martinem potom už jsem si turnaj užíval. Na ČPTour je spousta dobrých hráčů a překvapit může prakticky kdokoli.

 

5)    Když jsem četla průběh semifinále, který hrál Marek Hajdovský se Zdeňkem Vobořilem, kde padl nespočet čistých her, tak mám otázku ohledně rozstřelů. Je dle tvého názoru systém rozstřelujícího hráče tím správným nebo by byla lepší změna pravidla ohledně rozstřelů?

Co se týče systému rozstřelů, tak nakonec si to každý hráč musí uhrát sám a mně osobně je jedno jak si pořadatel nastaví pravidla. Pokud se přihlásím tak je akceptuji a konec – zvonec.

 

6)    Hrálo se v herně BC Hradec Králové. Jak se ti líbilo prostředí a organizace turnaje? Je něco co by v tvých očích mělo být jiné?

Co se týká herny, organizace turnaje, naprostá spokojenost. Jsem rád že někdo má nervy na pořádání soutěží nebo turnajů, takže díky!

 

7)    Jak máš v plánu si udržet formu, aby výsledky byly spíše jako tento turnaj a ne jako ten předchozí?

Verčo, sám nevím jak to udělat, trénovat, hrát a hlavně mít na kulečník klid.

 

8)    Jaké máš plány a cíle pro letošní sezónu? Na jaké turnaje se například chystáš atd.?

 Kam se chystám? ČPTour, Velká cena Příchovic, Havier memoriál na Slovensku, Ardennen cup a Pardubice opět, takže docela nabito.

Děkuji za rozhovor a hodně štěští.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová