Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball

Jan Suchánek – BC Casablanca Tábor, vítěz třetího kola ČPTour 32 10ball

 

1)    Honzo, moc Ti gratuluji k vítězství. Je to druhé vítězství v ČPTour 32 po sobě jdoucích turnajů. Jak velkou radost máš z tohoto vítězství?

 

Velká spokojenost. Jak s výsledkem, tak hlavně s vyrovnanou hrou bez velkých výkyvů po celý turnaj.

 

2)    V semifinále jsi porazil Davida Žalmana, který se vrací do formy. Byl to podle výsledku vyrovnaný boj. Co bys k tomu řekl?

 

David je bez diskuze top hráč republiky, takže rozhodlo i štěstí a jsem rád, že se zase vrací tam, kam patří.

 

3)    Druhé semifinále Marek Hajdovský vyhrál kontumačně. Myslel jsi před finále, že by to mohla být tvá výhoda, nebo naopak nevýhoda?

 

Těžko říct, Marek si mohl odpočinout a při jeho kvalitě a zkušenostech si připravenost na zápas určitě ohlídá.

 

4)    Ve finále jsi hrál nad Markem, kterého jsi v minulém kole porazil. Co rozhodlo o vítězství tentokrát?

 

Začátek vyrovnaný a z mojí strany trochu víc nervózní, potom od stavu 3-3 už byla hra, jak jsem si představoval a řekl bych, že jsme si zápas oba dva užili. Dařily se jistoty, hra měla tempo a minimum chyb při dohrávkách.

 

5)    Který z hráčů tě na tomto turnaji nejvíce překvapil?

 

Kvalita hráčů je hodně vyrovnaná, takže bez soustředění na každé utkání uhrát dobrý výsledek nejde. Snad jen se někdy dočkám, že Petr Kavan porazí Petra Janouška!

 

6)    V žebříčku se díky tvému vítězství celkem čelo vyrovnává. Je tvým cílem se kvalifikovat na příští ročník ME?

 

Zatím si raději nechci dávat nějaké cíle ohledně ME, ale soustředit se na jednotlivé turnaje, takže se uvidí, jak se bude sezóna dále vyvíjet.

 

7)    Turnaj se uskutečnil v herně Harlequin Praha. Bylo sem přesunuto konání z SK Billiard centra na Harfě. Co jsi tomuto přesunu říkal a co říkáš celkově prostředí a kvalitě herny?

 

Viděl jsem fotky od Robina a přesun turnaje chápu. Jinak s kvalitou a prostředím obou heren nemám problém, uhrát si to musím všude, rychlý stůl nebo pomalý, je třeba se s tím vyrovnat.

 

8)    Blíží se ti termíny pro turnaje v zahraničí, jak jsi zmínil v minulém rozhovoru. Jaké si kladeš cíle na tyto turnaje?

Tak Havier cup už proběhl, byl jsem třetí, a co se týče Arden a Pardubic, postoupit ze skupin a pak se uvidí. Jinak s výsledky zatím spokojenost a snad se bude dařit i dál. Tak snad se spolu uvidíme i naživo, i když co se týká rozhovorů s tebou po výhrách v turnajích, si rozhodně nestěžuji!

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová