Extraliga 9 ball

Na první kolo extraligy v disciplíně 9 ball přijelo nakonec 30 hráčů z 31 přihlášených. Omluvil se pouze Martin Švestka, který byl nemocný.

Základní kola

V základním kole nedošlo k žádnému většímu překvapení, papíroví favorité vyhrávali. Za zmínku zápas mezi Robinem Vladykou a Petrem Kavanem, kdy prve jmenovaný vyhrával už 7:3, nicméně Petr nic nevzdal a obrátil na 9:7, velký boj se odehrál i mezi Tomášem Vančurou a Bertem Rampem, kdy Tomáš vyhrál po velkém boji 9:8.

Do turnaje se přihlásil i matador devítky Jirka Hofman. V druhém kole A strany narazil na českou naději Josefa Nechvíle; utkání dokázal dovést do vítězného konce.Další napínavý a rychlý zápas byl mezi Petrem Kavanem a Lukášem Bernáškem, kdy Lukáš dokázal obrátit nepříznivý stav a zvítězit.

Single 16

Marek Hajdovský dostal nalosovaného Petra Kavana a přesvědčivě vítězí 9:4.

Jirka Hofman hrál s Robinem Vladykou, kterému až do stavu 7:0 nedal příliš šancí, poté si však po chybách nechal utéct nějaké body, větší drama ovšem nepřipustil.Zajímavý zápas byl mezi handicapovaným Davidem Žalmanem a Michalem Měcháčkem. Michal vedl 6:0 a 7:5, poté však David dal dvě čisté a dvě esa a zápas ukončil. Opravdu síla.

Čtvrtfinále

Pavel Balaštík přehrává Jirku Hofmana, celý zápas až do stavu 6:6 byl vyrovnaný, pak však, po chybách Jirky a taktické hře Pavla, je zápas ukončen stavem 9:6. Lukáš Bernášek přehrává Davida Žalmana, kterému docházely síly, a bolela ho ruka.

Mezi Markem Hajdovským a Josefem Velíškem se děly věci. Celý zápas byl velmi přemýšlivý a strategický. Marek vedl 8:6, nicméně zarputilý Pepa dokázal vyrovnat a o výsledku zápasu rozhodovala jedna hra, v té byl úspěšnější ještě zarputilejší Marek Hajdovský. Zápas trval bez dvou minut dvě hodiny, naproti tomu Petr Urban s Honzou Suchánkem hráli 9:6 necelou hodinu.

Semifinále

První semifinále odehráli nejdříve Petr Urban a Lukáš Bernášek, začali hrát, když to měli Hajdovský – Velíšek 6:5. Utkání Petrovi sedlo a ke stolu pustil do šance Lukáše až za stavu 6:0, zápas skončil 9:3 za 47 minut, zatímco utkání Hajdovský – Velíšek pořád pokračovalo.

Po dohrání zápasu Marek Hajdovský nastoupil ke stolu s Pavlem Balaštíkem. V utkání tahal ze začátku za kratší konec Pavel, prohrával už 7:4, nicméně dokázal stav obrátit až na 8:7 a už už to vypadalo na to, že Marka porazí. V další hře však nedokázal napravit špatnou přihrávku a kazí, Marek taktéž netrefuje, nicméně nechtěně zabasovává a Pavel zahraje faul, Marek však nedohrává, nicméně následuje další jistota a poté dohrávka. Za stavu 8:8 se hraje strategická hra, na sedmičce dává Marek dobrou jistotu, Pavel Balaštík hraje kouli do díry s jistotou pozice bílé na krátkém mantinelu, netrefuje a navíc mu padá bílá – snadná kořist pro Marka – vítězí podruhé 9:8.

Finále – potřetí 9:8!

Ve finále proti sobě opět nastoupili Marek Hajdovský (SK Billard Centrum Praha) a Petr Urban (DUNS Benátky).

Na začátku zápasu Petr chybuje a Marek se ujímá vedení 4:1, postupně se Petrovi daří náskok stahovat a nakonec vede 8:6 a chybí už jenom jedna hra. Vlastními chybami se však připraví o náskok a za stavu 8:8 dává Marek čistou a vítězí!

Marek přesto, že neměl oslňující formu, dokázal svou buldočí povahou dovést zápasy k vítězství.

Blahopřejeme!

Děkujeme všem hráčům za fair play, BC Hradec Králové za výborně připravené prostředí a spolupráci.