Extraliga 8 ball

Extraliga 8 ball

První kolo extraligy odehráno

Na první kolo extraligy v disciplíně 8 ball přijelo nakonec 28 hráčů z 30 přihlášených. Hrál se zkrácený DBKO pavouk, dvě kola v B straně. Poprvé byl v extralize použit systém rozřazovacích zápasů, kdy vypadávající v B straně ještě hráli další zápasy o přesné umístění a tím i o body.

Základní kola

V základním kole nedošlo k žádnému většímu překvapení, papíroví favorité vyhrávali. Za zmínku stojí vysoká výhra Petra Jelínka nad Pavlem Halamkou 8:2 a Petra Brancuského nad Petrem Smutným 8:0.

Single 16

Pavel Balaštík jen těsně vyhrává nad S. Šimkem 8:7, čekali jsme výraznější rozdíl. Jan Suchánek, jako jeden z favoritů turnaje, překvapivě prohrává s Petrem Jelínkem 8:7. Petr Brancuský opět ukázal svoje kvality a porazil matadora extraligových turnajů Petra Kavana.

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále měly, až na jedno, všechny utkání jednoznačný průběh. Josef  Nechvíle přehrává Pavla Balaštíka 8:1, kdy dává v utkání šest čistých a nepouští ho příliš na stůl. Marek Hajdovský a Petr Urban jenom málo chybují a výsledek 8:2 a 8:3 hovoří za vše.

Napínavý zápas byl k vidění mezi Petrem Brancuským a Davidem Žalmanem. David Žalman byl po operaci ruky, nebyl v pořádku, takže většinu strků hrál druhou rukou.

Zápas byl zajímavý, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, David prokázal větší zkušenosti a pevnější nervy, v rozhodujících chvílích využil chyby protihráče a těsně zvítězil 8:7. Tento zápas trval přes dvě hodiny.

Semifinále

V semifinále na sebe narazili Marek Hajdovský a Josef Nechvíle. Ze začátku byl zápas vyrovnaný, potom udělal Pepa několik nevynucených chyb, a vedení Marka se mu již nepodařilo zvrátit, Marek vítězí 8:5. Zápas byl hodně přemýšlivý a trval 2:29 hod.

V druhém zápase Petr Urban výrazně přehrál handicapovaného Davida Žalman, zápas trval 44 minut.

Velké blahopřání pro Davida Žalmana, s handicapem se umístil na třetím místě!

Finále

Ve finále proti sobě nastoupili Marek Hajdovský (SK Billard Centrum Praha) v roli favorita a Petr Urban (DUNS Benátky).

Petr Urban na začátku zápasu zabral, využil chyby Marka a rychle vedl 4:1, Marek poté zafungoval a srovnal na 4:4. Markovi nepadá rozstřel, Petr dohrávka 5:4, poté Petrovi nepadá rozstřel, nicméně Marek nedohrává 6:4 pro Petra.

Petrovi opět nepadá rozstřel, Marek opět nedohrává, 7:4 pro Petra!

Jako přes kopírák Petrovi nepadá rozstřel, nicméně Marek dohrává a snižuje na 7:5

Marek střílí a padá bílá, Petr dělá chybu na předposlední kouli, Marek snižuje na 7:6.

Markovi padá koule z rozstřelu a není to bílá, nicméně nedohrává a Petr suverénní dohrávkou vítězí v tomto kole extraligy!

Všem hráčům blahopřejeme!