HISTORIE  Billiard Clubu  CASABLANCA TÁBOR

Billiard club Casablanca Tábor byl dne 31.1.2004 vytvořen na základě valné hromady členů přejmenováním z Billiard club Spektrum Sezimovo Ústí.
Zárodkem BC Spektrum se stalo vyhlášení soutěže T.K.L. (dále Táborská kulečníková liga) v roce 1996. V tomto prvém ročníku jeden z nejdéle hrajících hráčů klubu Michal NEVORAL společně s Lucií GIŇOVOU obsadili pěkné druhé místo v týmu SPEKTRUM „A“.

                                                                          

Hned následující ročník 1997/98 ve stejném složení zaútočili úspěšně na první místo. V této sezóně se děrovému kulečníku začal věnovat i Jan SUCHÁNEK a jeho bratr Tomáš SUCHÁNEK,  hrající do té doby převážně karambol. Obsadili 6 místo.Od třetí sezóny  začíná vítězná šňůra týmu SPEKTRUM „A“ v sestavě Michal NEVORAL, Jan SUCHÁNEK, Tomáš SUCHÁNEK.

                                                                                         

Obhajoba vítězství  v roce 1999/2000 se podařila SPEKTRU „A“ ve složení Michal NEVORAL, Lucie GIŇOVÁ, Jan SUCHÁNEK, Tomáš SUCHÁNEK, bez jediné prohry. Na druhé místo se probojoval tým SPEKTRUM „B“ Jan ZAJÍC (přezdívaný Šoula, Kučera, Zajíček), Zdeněk LEŠKO (Smažák), Vojtěch KOČÍ.

            V tomto roce byl oficiálně zaregistrován u ČMBS (Českomoravský billiardový svaz) Billiard Club SPEKTRUM. V červnu tohoto roku se nově založený klub zúčastnil své první oficiální akce, pořádané ČMBS, baráže o extraligu družstev. Tento turnaj byl pro hráče novou zkušeností a pobídkou k dalšímu rozvoji hry. V sestavě Jan SUCHÁNEK, Jan ZAJÍC, Vojtěch KOČÍ obsadil tým BC SPEKTRUM nepostupové 7. místo ve skupině – herna U Nováků Praha. Nejvíce se dařilo Janu Suchánkovi, který ze sedmi zápasů dokázal čtyřikrát zvítězit. Bohužel nikdo z dalších hráčů ho nepodpořil. V rozhodujícím zápase v 9-ball V. Kočí bohužel prohrál o jedinou kouli s mladíčkem Zilvarem.

Získané zkušenosti z baráže družstev i z amatérských turnajů v Praze se podařilo zúročit v V. ročníku T.K.L.  „A“ tým ve složení Michal NEVORAL, Jan SUCHÁNEK, Vojtěch KOČÍ bez jediné prohry zvítězil, před „B“ týmem Jan ZAJÍC, Tomáš SUCHÁNEK, Zdeněk LEŠKO, Pavel ČEŠPIVO. Dále se na 6. místo propracoval rodinný tým SPEKTRUM „C“ Petr KAVAN (Kaplan),  Josef KAVAN.

     V ČMBS registrovaní hráči J. Suchánek, V. Kočí a J. Zajíc se v herně NETO České Budějovice zúčastnili jihočeské oblasti v disciplínách 8-ball, 9-ball, 14/1-nekonečná. Do baráže o extraligu se podařilo postoupit J. Suchánkovi ve všech disciplínách a V. Kočímu ve 14/1-nekonečné. Z baráže se bohužel do extraligy nepodařilo ani jednomu z hráčů postoupit.  Největší úspěch v historii klubu: postup do nejvyšší týmové soutěže v České republice. Nikdo z trojice hráčů J. SUCHÁNEK, V. KOČÍ, P. KAVAN netušil co se ve  dnech 16-17. 6. 2001 podaří. Sobotní ráno začalo tradičním zaspáním hráče a řidiče v jedné osobě (P. KAVAN). Po nezbytném telefonickém budíčku se naštěstí dostavil a mohlo se vyjet směrem k hlavnímu městu Praha. Zápasy v naší skupině se odehrávaly v herně Harlequ`in na Vinohradské třídě. Postupně jsme se utkali s mužstvy BC Trojická - 2:1, SK Billiard Hodonín – 3:0, K+V Dvůr Králové - 1:2, Harlequ`in Praha B – 0:3, BC Praha A – 2:1, Bouchalka Klatovy 1:2. Poslední zápas ve skupině s Harlequ`in  Plzeň A se rozhodovalo o jistotě našeho postupu do vyřazovacích bojů druhého dne. „Vietnamce“ z Plzně se nám podařilo přehrát 2:1 a tím jsme si splnili svůj cíl. Druhý den se hrál systémem double K.O. V pavouku jsme se postupně střetli se soupeři z BC Praha B – 2:1, Harlequ`in  Plzeň C – 2:1. O přímý postup se rozhodovalo v zápase s favorizovaným Harlequ`in  Praha B, kteří si vítězstvím 3:0 zajistili účast v extralize. Náš tým přešel do „B“ strany pavouka a v herně U Nováků si zopakoval souboj z předešlého dne s Harlequ`in  Plzeň A. Při psaní soupisky  došlo k taktické oběti P. Kavana, který byl nasazen na nejlepšího hráče soupeře Honga. Petr nastoupil poprvé v životě k disciplíně 14/1-nekonečná po rychlokurzu pravidel a taktiky od kapitána J. Suchánka. I přes instruktáž si po vyhraném tempu  vzal rozstřel a tím překvapil soupeře i své spoluhráče. Extraligový Hong potvrdil své kvality a kontroloval průběh hry. Po první  prohrané  hře v 8-ball setřásl J. Suchánek nervozitu, nedal Leeovi šanci a zvítězil 5:1. O postupu se rozhodovalo mezi V. Kočím a Doanem v 9-ball. Při vedení Vojty 5:1 se  zdálo být o postupu rozhodnuto. Doan však snížil na 5:4 a zápas zdramatizoval. Potom Vojta kontroval,vyhrál dvě hry a vítězstvím 7:4 rozhodl o překvapivém postupu BC SPEKTRUM do extraligy týmů 2001/2002. 

Extraliga týmy I. kolo 24. 11. 2001 09.45 hod. - Harlequ`in Praha

Odjezd do dějiště prvního kola nebo spíš prvního hracího dne extraligy týmů byl stanoven na 08.00 hod. ze zastávky autobusu v Sezimově Ústí. Z předešlých cest za turnaji do Prahy vznikla již tradice, že pro spestření už tak dost vypjaté situace někdo z týmu nevzládne načasovat přesný příchod a tak zbytek týmu schání dotyčného "po všech čertech". Většinou zabere mobilní telefon, který probere opozdilce z klidného spánku. Tentokrát ovšem ani opětovné prozvánění Michala Nevorala nevzbudilo a tak nezbylo nic jiného než osobní probuzení. Konečně po probuzení od rodičů Michal vstává, protírá si oči a po pronesení pár nadávek na svoji osobu, pobere oblečení a BC Spektrum může vyrazit ku Praze. Michal se v autě rychle vzpamatovává a urguje řidiče, aby zajel k němu do práce, kde nechal černé kalhoty k dresu code "B". Po několika narážkách a průkazném razítku na ruce přiznal, že strávil přípravu na diskotéce. Museli jsme uznat, že na dvě hodiny spánku vypadal velice čile. Dalším strašákem byla předpověď počasí, která slibovala mráz a s tím spojené náledí. Naštěstí nic takového se nekonalo a kdyby nedošla voda v ostřikovačích tak by byla cesta bez problémů. Kousek za Benešovem předjížděl naše "týmové auto(Renault Laguna)", tříapůl litr Franty Nejedla. Honza Suchánek pohotově zareagoval a hlásil "před námi jede NETO České Budějovice" a měl pravdu. Došlo i na vzájemné zdravení vším co na autě bliká. Naše společná cesta se rozdělila hned na začátku Prahy, kdy NETO odbočovalo z dálnice vstříc zápasům v herně Balabuška.
Příchod do ještě poklidné herny Harlequin vyústil v usilovné rozehrávání na velkých stolech, což je pro nás vždy neskutečný přechod z malého stolu, na kterém trénujeme. Po rozehrání a vysvětlení potřebných informací k turnaji Pavlem Halamkou se začaly odehrávat první zápasy.

I. zápas - Halamka club Praha - BC Spektrum 1:2
9 ball Jiří Malinský (H c Praha) - Vojtěch Kočí (Spektrum) - 6:9
14.1-nek. Ladislav Papež (H c Praha)- Jan Suchánek (BC Spektrum) 100:71
8 ball Jan Maděryč (H c Praha) - Petr Kavan (BC Spektrum) - 5:8

II. zápas - Cadillac Kolín - BC Spektrum 2:1
9 ball - Pavel Kohlíček(Cadillac Kolín) - Vojtěch Kočí(BC Spektrum) 8:9
14.1-nek. Dominik Halamka(Cadillac Kolín) - Jan Suchánek(BC Spektrum) 100:41
8 ball Adam Houdek(Cadillac Kolín) - Michal Nevoral(BC Spektrum) 8:4

III. zápas - Delta Brno - BC Spektrum 1:2
9 ball Tomáš Onderek(Delta Brno) - Vojtěch Kočí(BC Spektrum) 6:9
14.1-nek. Karel Modrák(Delta Brno) - Jan Suchánek(BC Spektrum)35:100
8 ball Petr Bunďálek(Delta Brno)- Petr Kavan(BC Spektrum) 8:4

IV. zápas - BC Spektrum - Řipská Praha 2:1
9 ball Vojtěch Kočí(BC Spektrum) - Martin Průcha(Řipská Praha) 9:3
14.1-nek. Jan Suchánek(BC Spektrum)- Viliš(Řipská Praha) 100:73
8 ball - Michal Nevoral(BC Spektrum) - Ota Zeman(Řipská Praha) 1:8

V. zápas - Harlequ`in Praha "B" - BC Spektrum 1:2
9 ball Tomáš Sedliský(Harlequ`in Praha "B") - Vojtěch Kočí(BC Spektrum) 8:9
14.1-nek. Jakub Jelínek(Harlequ`in Praha "B") - Jan Suchánek(BC Spektrum) 100:28
8 ball Jakub Zilvar(Harlequ`in Praha "B") - Petr Kavan(BC Spektrum) 5:8

Z prvního kola si hráči BC Spektrum přivezli překvapivé 4 body, v druhém kole bude potřeba potvrdit výkon z kola prvního.